fbpx

Kas yra Gediminas Gražys photography – Susipažinkime iš arčiau!

Gediminas Grazys

Jūsų fotografijos herojus? Koks jis?

Mano kuriamas herojus visada yra gerų emocijų “užtaisas”, kuriame atsispindi tai, kas tikra, nesuvaidinta: ilgesingas laukimas, nustebusios akys pamačius vienas kitą, jaudulys bei žinoma džiaugsmas! Būtent todėl esu dėkingas už galimybę būti šalia žmonių su spindinčiomis ir meile degančiomis akimis pačią gražiausią Jų dieną. Dieną, kuri buvo ilgai planuota, svajota, išgyventa ir laukta. Emocijas galima jausti ore, o jų užfiksavimas ir įamžinimas pats geriausias dalykas fotografijoje!

Ką labiausiai mėgstate fotografuoti?

Didžiausią dėmesį skiria akimirkoms, kurios yra momentinės, trunkančios vos keletą sekundžių, tačiau labai svarbios ir reikšmingos išlieka visą gyvenimą. Mano tikslas – sukurti tokią istoriją, kurią žiūrint išryškėja patys gražiausi prisiminimai ir svarbiausios tos dienos akimirkos.
Nuotakos ir jaunikio portretas taip pat, manau, viena iš svarbiausių ypatingos dienos dalių, todėl niekada nepraleidžiu progos įamžinti pačių geriausių emocijų jų veiduose.

Kokia turėtų būti vestuvinės nuotraukos aplinka Jūsų manymu?

Vestuvinių nuotraukų aplinką formuoju kartu su jaunaisiais, tai turėtų būti artima jauniesiems ir jų gyvenimo būdui, tačiau neturėtų būti perdaug triukšminga ir blaškanti aplinka. Aš visada palaikau jaunuosius, kurie turi išskirtinių idėjų ir sumanymų. Svarbiusia, kad vieta leistų Jiems elgtis laisvai, nes dažnas noras pasifotografuoti mieste ar kitoje triukšmingoje ir žmonių lankomoje vietoje taip ir lieka noru! Jau atvykus iškarto matau, kad jaunuosius blaško praeiviai, triukšmas, stebinčios akys ir jiems neišeina atsipalaiduoti, tuomet ir nuotraukose aiškiai matosi susikaustymas ir nerimas o norimas žavesys kažkur pradingsta. Tačiau tikrai yra porų, kur tą dieną galėtų stovėti ant stačiausio kalno šlaito, šalia riaumojančių tigrų ar tiesiog aikštės vidurį apsupti minios – aplink nieko nematyti ir negirdėti tik jausti vienas kitą ir mėgautis savo diena. Tokios poros fotosesiją galima daryti betkokioje vietoje ir rezultatai bus puikūs!

Rekomenduoju kiekvienai porai atrasti save ir vestuvių dieną geriau nerizikuoti, bei nepervertinti galimybių, nes tuomet rezultatai gali nepatenkinti Jūsų lūkesčių. Aš tikrai galiu drąsiai nuraminti prisiminimų nuotraukos yra Jūsų emocijos ir jos bus geriausios ten, kur geriausia bus JUMS! Visada stengiuosiu daug bendrauti su savo klientais, kad geriau pažinęs Jų būdą galėčiau surasti pačią tinkamiausią, nevaržančią aplinką.

Fotografuojami žmonės dažnai būna susikaustę, nenatūralūs. Kaip vaduojate juos iš to?

Tikriausia daugelis galvojate, kad fotografas tai tas išsirinktas žmogus, su kuriuo susitiksite tik vestuvių dieną – tai netiesa, nes darbas ir pažintis su fotografu prasideda dar likus gerokai laiko iki šventės. Susitinkame išgerti kavos ar pavakarieniauti, tam, kad susipažintume, pabendrautume ir sumažintume įtampą fotosesijos metu. Taip pat dažnai su jaunaisiais iškeliaujame į mažas atostogas, per kurias susiorganizuojame priešvestuvinę fotosesiją, kitose šalyse. Tai netik puiki proga turėti dar daugiau prisiminimų, tačiau kelionės metu kartu ieškodami įdomių vietų, patirdami nuotykius pakeičiame statusą- iš fotografo ir jaunųjų į pažystamus ar draugus. Iš pirmo žvilgsnio gal tai atrodo ir nėra svarbus momentas tačiau labai stipriai jaučiamas šventės metu! Didelis skirtumas susitikti su žmogumi pirmą kartą ir pamačius jį nusišypsoti ir drąsiai paklausi: -Labas, kaip Tau sekasi? Atsiranda bendravimas ir pasitikėjimas, o tuo metu įtampa kažkur pasimiršta. Praeitais metais patyrėme nuotykius Italijoje, Prancūzijoje, Maltoje ir Norvegijoje. Priešvestuvinių fotosesijų dėka jaunieji vestuvių dieną jaučiasi ramūs ir daug labaiu atsipalaidavę prieš fotoaparato abjektyvą, todėl man telieka užfiksuoti gražiausias jų emocijas ir geriausias akimirkas.

Kas svarbiausia vestuvinėje fotografijoje?

Aš matau svarbiausius akcentus kiekvienoje vestuvių dienos dalyje. Ir tikrai negalėčiau išskirti vienos – svarbiausios. Pasiruošimas – jaudinantis nuotakos bei jaunikio portretas, jaudulys prieš susitinkamt vienas kitą, pirmas žvilgsnis ir tobulos emocijos. Baznyčia – rimtis, juk čia bus duodami įžadai vienas kitam, jie svarbiais išliks visą gyvenimą. Tai yra begalo jaudinantis ir svarbus momentas. Šios dalies metu labai svarbus poros privatumas, aš turiu įamžinti svarbiausias ir reikšmingiausias dedales nepažeisdamas Jų erdvės. Po ceremonijos, dažniausiai ore sklando kitos emocijos. Jaudulys ir nerimas būna dingęs, tuomet apsigyvena džiaugsmas iš šypsenos, nes Juk pagaliau ta jaunųjų diena išaušo ir atsakingiausi jų šios dienos “darbai” baigti. Jaunųjų fotosesija, tai jų džiaugsmo, jausmų ir tos dienos grožio įamžinimas. Galiausiai – sveikinimų ir vakarinė dalis. Ji taip pat labai svarbi, juk joje skamba daug gražių palinkėjimų, nuoširdžių apkabinimų ir seniai matytų draugų sveikinimų. Tai laikas, kai jaudulys praeina ir užplūsta noras švęsti.
Atskiros dalys labai svarbios norint sukurti visos dienos tikrą vestuvių istoriją.

Kas teikia džiaugsmo fotografuojant?

Didžiausią džiaugsmą fotografuojant teikia jaunųjų pasitikėjimas savimi, sekmingi jaunųjų stiliaus deriniai, bei žinoma geros emocijos. Jos paperka kiekvieną, taip pat, žinoma, mane. Juk mes tuo ir gyvename – džiaugsmu, šypsenomis, juoku…ir žinoma – meile, meile savo darbui – fotografijai.

Yra dalykų, kurių jūs neapkenčiate fotografijose, kurias matote “Instagram’e”?

Tiesą sakant, mes kiekvienas turim savo fotografimo bruožus, todėl aš nesu linkęs kritikuoti kitų atliktų darbų. Tiesiog sąmoningai vengiu to kas man nepatinka ir nenaudoju instagramo tam, kad neapkęsčiau.

Aš taip pat turiu savo stilių ir braižą kuris man yra artimas, mielas bei priimtinas mano klientams. Dalinuosiu savo fotografijomis, kurios tikiuosiu niekam nesukelia blogų emocijų.

Fotografas - profesionalas. Svarbiausi jo bruožai.

Mano manymu profesionalas pirmiausia turi suvokti kokį svarbų darbą atlieka! Jis privalo padaryti viską, kad jaunųjų lūkesčiai  ir norai būtų išpildyti. Tai reiškia – privalo būti pasiruošęs viskam – nesvarbu lietus pila kaip iš kibiro ar priešingai saulė kepina taip, kad akių atmerkti tiesiog neįmanoma, o gal tiesiog išplyšusi sagutė neduoda ramybės. Profesiolanus fotografas visada privalo atrasti sprendimus sudėtingose situacijose ir užtikrinti aukščiausią  nuotraukų kokybę. Jis visada turi būti savo amato meistru ir ki gekvienu kadru siekti tobulumo…

Amatininkas fotografas- koks jis?

Kulturingas, tolerantiskas, suprantantis, mokantis įvertinti galimybes bei priimti sprendimus. Žinoma – mandagus, mokantis bendrauti ir gebantis netik išklausyti, bet ir girdėti savo klientus. Taip pat labai svarbu – mokėjimas priimti bendrus sprendimus, nesivadovaujant vien tik savo nuomone, bet atkreipiant dėmesį į kitų norus bei pageidavimus.

Kas yra fotografija jūsų suvokimu?

Emocija ir istorija kuri įsirašo jauniesiems visam likusiam gyvenimui.

Jūsų geriausias kadras

Visiems būsimiems jauniesiems norėčiu palinkėti, kuo mažiau patiems eksperimentuoti su savo stiliumi ir detalėmis tą dieną. Iš savo patirties galiu drąsiai pasakyti, kad geriau šiuos darbus atiduoti profesionalams. Visi nepriekaištingai atlikti parengiamieji darbai suspindės pačiais gražiausias akcentais vestuvių dieną. Sekmingi ir užtikrinti deriniai duoda gerą energiją, pasitikėjimą savimi ir harmoningą visumą, kurios dėka jaunieji išvengs bereikalingo blaškymosi ir dvejonių.

Gediminas Grazys vestuvių fotografas

Norintiems susižintu detaliau su mano siūlomais vestuvių paketais, kviečiu apsilankyti Vestuvių puslapyje spausdami nuorodą čia.

Ten jūs rasite 3 paslaugų paketus, nuotraukų pavyzdžių iš įvykusių fotosesijų, bei kontaktus su manimi.

Fotografas Gediminas Gražys

Susitikime pasikalbėti

Kviečiu susitikti prie kavos puodelio ir susipažinti gyvai, bei aptarti galimas bendradarbiavimo galimybes. Aptarsime įvairius klausimus, kaip tinkamai pasiruošti vestuvių fotosesijai, aptarsime vestuvių dienos eigą ir kitus svarbius klausimus.

Mano kontaktai

Gediminas Gražys
+370 (635) 29497
info@gediminasgrazys.lt